Նիկոլ Փաշինյանը կգա Ազգային ժողով․ թեժ օրեր են սպասվում․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ «Հունիսի 2-ից Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում մեկնարկելու են «Հայաստանի Հանրապետության 2019թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումները: Այդ քննարկումները կշարունակվեն մինչև հունիսի 11-ը, որից հետո հաշվետվությունը կքննարկվի նաև հունիսի 16-ին մեկնարկելիք լիագումար նիստերում:
Հենց առաջին օրվա քննարկմանը կմասնակցի նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, սակայն նա միայն բացման խոսքով հանդես կգա, որից հետո կսկսվեն բուն քննարկումները՝ ոլորտ առ ոլորտ:
Նշենք, որ, բացի այս քննարկումներից, արդեն մայիսի 26-ից մեկնարկում է Ազգային ժողովի հերթական նստաշրջանը, որի օրակարգում ընդգրկված է լինելու 26 հարց, այդ թվում՝ Կենտրոնական բանկի՝ 2019թ. գործունեությունը:
Նկատենք, որ մայիսի 26-ից մեկնարկող նստաշրջանում նախագծեր ունի նաև «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը, որը բոյկոտում է նիստերը»:

«Жоговурд»: В Национальном Собрании ожидаются жаркие заседания
Газета «Жоговурд» пишет: «Со 2 июня в постоянных комиссиях Национального Собрания начнутся предварительные обсуждения годового отчета «Об исполнении Государственного бюджета РА на 2019 год». Эти обсуждения продолжатся до 11 июня, после чего отчет будет обсуждаться на пленарных заседаниях, стартующих с 16 июня.
В первом заседании примет участие премьер-министр РА Никол Пашинян, однако он лишь выступит со вступительной речью, после которой начнутся основные обдуждения.
Отметим, что, помимо этих обсуждений, 26 мая начнется очередная сессия Национального Собрания, повестка дня которой будет включать 26 вопросов, в том числе вопрос о деятельности Центрального банка за 2019 год.
Отметим также, что фракция «Лусавор Айастан», которая бойкотирует заседания, также представит свои законопрокеты».