ՀՀ 168 քաղաքացիներ Թուրքիայից տեղափոխվել են Հայաստան
Վրաստանում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է. «ՀՀ 168 քաղաքացիներ Թուրքիայից տեղափոխվեցին Հայաստան
Վրացական իշխանությունների հետ բանակցությունների արդյունքում այսօր՝ մայիսի 22-ին, հնարավոր դարձավ Թուրքիայում գտնվող ՀՀ 168 քաղաքացիների տեղափոխման համար Վրաստանի տարածքով միջանցքի տրամադրումը և նրանց՝ Հայաստան տեղափոխումը (4 ավտոբուսներով):
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը համակարգել է Վրաստանի տարածքում ՀՀ քաղաքացիների դիմավորման և մինչև Բագրատաշենի անցակետ տեղափոխման աշխատանքները, նրանց տրամադրել է ուտելիք և առաջին անհրաժեշտության պարագաներ, ինչպես նաև ապահովել է Վրաստանի տարածքում ՀՀ քաղաքացիների երկանգամյա կանգառի ախտահանման աշխատանքները»։

168 граждан Армении вернулись из Турции в Армению
«В результате переговоров с властями Грузии сегодня, 22 мая, стало возможным возвращение 168 граждан Армении из Турции через грузинскую территорию (на 4 автобусах).
Посольство Армении в Грузии скоординировало встречу граждан Армении на территории Грузии и обеспечило сопровождение до контрольно-пропускного пункта «Баграташен», снабдило их продовольствием и предметами первой необходимости, а также обеспечило работы по дезинфекции во время двухразовой остановки граждан Армении в Грузии»,- говорится в сообщении.