Շաբաթ, 16 մայիսի, 2020 թ., 11:25
Աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսի 4․347 մլն դեպք, մահացել է 297 հազար մարդ՝ համաձայն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալների։ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի հետազոտական կենտրոնների տվյալներով (Johns Hopkins CSSE)՝ աշխարհում վարակվածների թիվը գերազանցել է 4․543 մլն-ը, մահացել է 307 հազար մարդ, գրում է РБК-ն։
Հաստատված դեպքերի թվով առաջատարը, ըստ Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի տվյալների, շարունակում է մնալ Միացյալ Նահանգները՝ 1.44 մլն մարդ: Երկրորդ տեղում Ռուսաստանն է՝ (262.8 հազար), Մեծ Բրիտանիան՝ 3-րդ տեղում է (238 հազար), Իսպանիան՝ 4-րդ (230 հազար), Իտալիան՝ 5-րդ (223.8 հազար)։

Пандемия коронавируса. Самое актуальное на 16 мая
По данным Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), число зараженных коронавирусной инфекцией в мире приблизилось к 4,347 млн человек, 297 тыс. умерли. Согласно актуальным данным Университета Джонса Хопкинса, всего в мире заразились более 4,543 млн человек, более 307 тыс. скончались.
Лидером по числу подтвержденных случаев, по данным Университета Джонса Хопкинса, остаются США, где количество выявленных зараженных приблизилось к 1,44 млн человек. Россия вышла на второе место (262,8 тыс.), Великобритания—на третьем (238 тыс.), Испания —на четвертом (230 тыс.), Италия—на пятом (223,8 тыс.).