Կառավարությունը քննարկում է Հայաստանի օդային տարածքն աստիճանաբար բացելու հնարավորությունը
Կառավարությունը քննարկում է Հայաստանի օդային տարածքն աստիճանաբար բացելու հնարավորությունը: Այս մասին «Ազատությանը» հայտնել է փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանի մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը։
Կորոնավիրուսով պայմանավորված տարբեր երկրներում կիրառվող սահմանափակումների մեղմացմանը զուգահեռ՝ ավիափոխադրումներ իրականացնող ընկերություններն արդեն սկսել են տոմսերի վաճառք իրականացնել։
Հունվարից դեպի Հայաստան թռիչքներ իրականացնող իռլանդական բյուջետային Ryanair ընկերությունը պատրաստվում է հուլիսից վերականգնել թռիչքների 40 տոկոսը։ Դեպի Հայաստան թռիչքները նույնպես պլանավորված են։ Այս պահին կարելի է տոմսեր պատվիրել Գերմանիա, Իտալիա, Կիպրոս մեկնելու համար, իսկ Երևանից հունական Սալոնիկ թռիչքները նախատեսված են օգոստոսից։

Правительство рассматривает возможность постепенного открытия воздушного пространства Армении
Правительство рассматривает возможность постепенного открытия воздушного пространства Армении. Об этом в беседе с Радио Азатутюн сказал пресс-секретарь вице-премьера Тиграна Авиняна Ваан Унанян.
Параллельно с ослаблением ограничений, введенных в связи с распространением коронавируса, в авиакомпании разных стран уже начали продавать билеты.
Ирландская авиакомпания-лоукостер Ryanair, выполняющая рейсы в Армению с января текущего года, планирует возобновить 40% рейсов с 1 июля. Также запланированы полеты в Армению. На данный момент можно приобрести билеты в Германию, Италию, Кипр, а рейсы из Еревана в Салоники запланированы на август.