Քրգործ է հարուցվել զինծառայողի մահացու հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ
2020թ. մայիսի 10-ին՝ ժամը 17:55-ի սահմաններում, N զորամասի կրակային դիրքի հարակից տարածքում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Սասուն Սուրենի Մարգարյանի կրծքավանդակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը՝ մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու ընթացքում) նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն: Այս մասին հայտնում են ՔԿ-ի լրատվական ծառայությունից։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու համար:

СК Армении: По факту гибели военнослужащего возбуждено уголовное дело
Как сообщили в Следственном комитете Армении, 10 мая 2020 года в районе 17.55 на территории, прилегающей к огневым позициям N-ской воинской части, было обнаружено тело военнослужащего срочной службы рядового Сасуна Суреновича Маргаряна, получившего смертельное огнестрельное ранение в области груди. По данному факту в Первом гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам доведения военнослужащего до самоубийства по неосторожности во время боевого дежурства или несения боевой службы (п.3-й ч.2-й ст.360.1 УК), ведется предварительное следствие.
Предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия для проведения многостороннего, полного и объективного следствия.