Սաակաշվիլին Վրաստանում սով է կանխատեսում, եթե Ուկրաինայի հետ հարաբերությունները վատանան
Վրաստանի նախկին նախագահ, Ուկրաինայի բարեփոխումների գործադիր կոմիտեի ղեկավար Միխայիլ Սաակաշվիլին հայտնել է, որ վրաց ժողովրդին սով է սպառնում, եթե Կիևի ու Թբիլիսիի միջև հարաբերությունները վատանան: Այս մասին Սաակաշվիլին ասել է Mtavari Arxi հեռուստաալիքի եթերում:
Նրա կարծիքով՝ Վրաստանին Ուկրաինան շատ ավելի է պետք, քան հակառակը: Ըստ նրա՝ մարդիկ գնում են վրացական խանութներ, որպեսզի ձեռք բերեն «օրինակ՝ ցորեն, հնդկաձավար, մսամթերք, երշիկեղեն, կաթ, որը ներմուծվում է Ուկրաինայից»:
«Ուկրաինան մեր ապրանքների համար շատ կարևոր շուկա է: Ուկրաինայի հետ հարաբերությունների վրա ստվեր նետելն աղետ կլինի, և վաղը Վրաստանում մարդիկ կմահանան սովից»,- նշել է Սաակաշվիլին:

Cаакашвили предрек Грузии голод, если ее отношения с Украиной испортятся
Бывший президент Грузии, глава исполнительного комитета реформ Украины Михаил Саакашвили заявил, что грузинскому народу грозит голод, если отношения между Киевом и Тбилиси будут испорчены. Об этом он сказал в эфире телеканала Mtavari Arxi.
По его мнению, Грузия больше нуждается в Украине, а не наоборот. По словам политика, большая часть того, что люди покупают в магазинах Грузии, «например, зерновые, гречка, мясопродукты, колбаса, молоко, завозится с Украины».
«Украина является очень важным рынком сбыта для нашей продукции. Бросить тень на отношения с Украиной будет катастрофой, и завтра люди в Грузии умрут от голода»,- сказал Саакашвили.