Ճապոնացի մարմնավաճառներին ֆինանսական օգնություն է առաջարկվել
Ճապոնիան ֆինանսական օգնություն է առաջարկել սեքս-ծառայություններ մատուցողներին, ովքեր, ինչպես երկրի այլ քաղաքացիներ, տուժել են կորոնավիրուսի համավարակի հետևանքներից, հայտնում է CNN-ը:
Տնտեսությանը հասցված վնասը մեղմելու համար, Ճապոնիան գործարկել է 108 տրիլիոն իեն արժեքով փաթեթ (մոտ 989 միլիարդ դոլար):
Նշվում է, որ սեքս-ծառայություններ մատուցողները նույնպես իրավունք ունեն դիմել օգնության համար, սակայն պետք է հետևեն կառավարության առաջարկած պայմաններին։ Մարմնավաճառները, սակայն, թերահավատ են օգնության հարցում, հավելում է լրատվամիջոցը։
Համաձայն վերջին տվյալների՝ երկրում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը 10,8 հազար է, մահացել է 238 մարդ, ապաքինվել՝ 1 069-ը:

Японским проституткам предложили финансовую помощь
Япония предложила финансовую помощь секс-работницам, которые так же, как и другие граждане страны, пострадали от коронавируса. Об этом сообщает CNN.
Чтобы смягчить экономический удар, в стране выделили пакет стимулирующих мер в 108 триллионов японских иен (примерно 989 миллиардов долларов). Секс-работники тоже имеют право подать заявку на получение помощи, но для этого им придется соблюдать условия, которые обозначит правительство. Однако сами проститутки смотрят на это скептически.
По последним данным, в стране зарегистрированы более 10,8 тысячи зараженных коронавирусом; 238 человек умерли, 1069 пациентов вылечились.