Ռուսաստանում #COVID_19 կորոնավիրուսով վարակման 10 դեպք է գրանցվել
Մեկ շաբաթվա ընթացքում Ռուսաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի վարակի տաս դեպք, վարակվածներից յոթը Ռուսաստանի քաղաքացի են, նշվում է վարակի կանխարգելման և դրա դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբի կողմից հրապարակված հայտարարության մեջ:
«Ռուսաստանի Դաշնությունում այսօր գրանցվել է կորոնավիրուսի վարակի 10 դեպք, նրանցից 2-ը՝ Չինաստանի քաղաքացիներ են, 7-ը՝ Ռուսաստանի քաղաքացիներ, ովքեր վերադարձել են Իտալիայից, 1-ը՝ Իտալիայի քաղաքացի է: Չինաստանի երկու քաղաքացի առողջացել են և դուրս են գրվել հիվանդանոցներից, Ռուսաստանի երեք քաղաքացի եղել են Ճապոնիայի ափերի մոտ կարանտինային գոտում գտնվող՝ Diamond Princess ճամփորդանավի վրա»,- նշվում է հայտարարության մեջ։

В России в общей сложности зарегистрировали десять случаев #COVID_19
В общей сложности десять случаев заражения коронавирусной инфекцией зарегистрировано в России по данным на субботу, семеро из заразившихся - граждане России, сообщается на сайте Роспотребнадзора.
"В Российской Федерации на сегодняшний день... зарегистрировано 10 случаев коронавирусной инфекции, из них 2 у граждан КНР, 7 - у граждан России, вернувшихся из Италии, 1 - у гражданина Италии. Два гражданина КНР выписаны по выздоровлении, трое граждан России, эвакуированные из Японии с лайнера Diamond Princess, остаются под медицинским наблюдением", - говорится в сообщении.