Ա. Գրիգորյանը՝ Իրանի հետ սահմանին մարդատարների առկայության մասին
Փետրվարի 25-ին ուժի մեջ մտավ կառավարության որոշումը՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ հաղորդակցությունը ժամանակավորապես սահմանափակելու մասին: Ըստ այդմ՝ երկշաբաթյա ժամկետով սահմանափակվել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ ցամաքային և օդային հաղորդակցությունը՝ թույլատրելով միայն ցամաքային հաղորդակցության դեպքում՝ ԻԻՀ-ից բեռնափոխադրումներ իրականացնող տրանսպորտային միջոցների մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն:
Սակայն օրերս սյունիքյան լրատվամիջոցները համացանցում տեսանյութեր էին հրապարակել այն մասին, որ բեռնատարներից բացի, նաև մարդատար մեքենաների ելումուտ կա:
Այս առիթով ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը փետրվարի 28-ին լրագորղներիի հետ զրույցում նշեց, որ իր տեղեկություններով (դա ամեն դեպքում կճշտվի) կադրերը տվյալ օրվա չեն եղել:
«Իրականում սահմանափակումներն աշխատում են, միջոցներ ձեռնարկվել են, այդ միջոցներն արդյունավետ աշխատում են: Ձեռնարկված քայլերը և ՀՀ-ում այս պահին տիրող իրավիճակը խոսում են այն մասին, որ բոլոր գործողություններն արդյունավետ են»,- պնդեց Ա. Գրիգորյանը:

Армен Григорян: Предпринимаемые шаги и текущая ситуация в Армении свидетельствуют, что все действия эффективны
Пятница, 28 Февраля, 2020 года, 12:00
25 февраля вступило в силу решение правительства Армении о временном ограничении сообщения с Исламской Республикой. Согласно этому решению, наземное и воздушное сообщение с Исламской Республикой Иран ограничено на две недели, за исключением въезда в Армению транспортных средств, осуществляющих грузоперевозки из Исламской Республики Иран. При этом допускается въезд лишь водителя транспортного средства и одного заменяющего водителя.
Несмотря на это, на днях СМИ Сюника распространили в Сети видеозаписи, в которых видно, что помимо грузовых автомобилей в страну спокойно въезжают легковые автомобили.
Секретарь Совета национальной безопасности РА Армен Григорян 28 февраля в беседе с журналистами отметил, что, по имеющейся у него информации, в Сети распространяются старые кадры.
«Ограничения действуют, предпринятые меры эффективно работают. Предпринимаемые шаги и текущая ситуация в Армении свидетельствуют, что все действия эффективны», - сказал Григорян.