Սիրիական բանակը հետ է մղել զինյալների հարձակումներն Իդլիբում
Սիրիական բանակը հաջողությամբ հետ է մղել գրոհները Իդլիբ նահանգի Սարաքիբ քաղաքի վրա, հայտնում է РИА Новости-ն՝ վկայակոչելով ռազմական աղբյուրին:
«Սարաքիբ քաղաքի վրա զինյալների ձեռնարկած գրոհները հաջողությամբ դուրս են մղվել կառավարական ուժերի կողմից: Քաղաքը գտնվում է Սիրիայի կառավարության լիակատար վերահսկողության ներքո, որտեղ, չնայած գրոհայինների պարբերաբար հարձակումներին, ականազերծումը և խաղաղ կյանքի վերականգնման նախապատրաստությունները շարունակվում են»,-լրագրողներին հայտնել է աղբյուրը:
Փետրվարի 24-ին, թուրքական ռազմական աղբյուրները հայտնել էին, որ Իդլիբում դիտորդական կետում օդային հարվածի հետևանքով թուրքական 13 զինվորական է սպանվել:

Сирийская армия отбила атаки боевиков на город Серакаб в Идлибе
Сирийская армия успешно отразила атаки боевиков на город Серакаб в провинции Идлиб, сообщило РИА Новости со ссылкой на военный источник.
"Предпринятые боевиками атаки на город Серакаб успешно отражены правительственными войсками. Город находится под полным контролем сирийского правительства, где, несмотря на регулярные атаки боевиков, продолжается разминирование и подготовка к восстановлению мирной жизни", – сказал источник журналистам.
24 февраля турецких военный источник сообщил агентству о гибели 13 военнослужащих Турции в результате авиаудара по наблюдательному пункту в Идлибе.