ՔԿ-ն` լեյտենանտ Հայկ Ասրյանի մահվան մասին
14.02.2020թ.՝ ժամը 19:30-ի սահմաններում N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել է մարտական հերթապահության ընդգրկված զինծառայող, լեյտենանտ Հայկ Ներսեսի Ասրյանը՝ ճակատի շրջանում ստացած մահացու հրազենային վնասվածքով:
Դեպքի առթիվ առաջին կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն: Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննություն ապահովելու համար:

СК Армении։ По факту гибели военнослужащего Айка Асряна возбуждено уголовное дело
14 февраля, около 19: 30 часов, было обнаружено тело военнослужащего-контрактника N-ской воинской части, лейтенанта Асряна Айка Нерсесовича со смертельным огнестрельным ранением в области головы․
По данному факту в гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело по части 1-ой статьи 110-ой Уголовного кодекса РА, ведется следствие. Об этом сообщили из пресс-службы Следственного комитета.
Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия для обеспечения всестороннего, полного и объективного расследования инцидента.