Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Էնդրյու Շոֆերին (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Վարչապետը և ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցեր: Կողմերի միջև վստահության ամրապնդման համատեքստում ընդգծվել է հրադադարի ռեժիմի ամրապնդման ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկման կարևորությունը:
Անդրադարձ է եղել ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստման անհրաժեշտությանը և դրան ուղղված քայլերին:

Никол Пашинян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию Игоря Попова (Россия), Стефана Висконти (Франция), Эндрю Шофера (США) и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика.
Премьер-министр и сопредседатели обсудили вопросы, касающиеся мирного процесса карабахского урегулирования. В контексте укрепления доверия между сторонами была подчеркнута важность действий, направленных на укрепление режима перемирия.
Стороны затронули также вопросы о необходимости подготовки народов к миру и шагов, предпринимаемых в этом направлении.