Քննչական կոմիտեն՝ Հրայր Թովմասյանի ձերբակալված սանիկի մասին
«Armlur.am» կայքում «Բացառիկ. Հրայր Թովմասյանի ձերբակալված սանիկն անգիտակից վիճակում է. ինչ է եղել» վերտառությամբ հոդվածի վերաբերյալ հարկ ենք համարում տեղեկացնել, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում իրականացվող քննչական գործողության ժամանակ Նորայր Փանոսյանը հայտնել է, որ վատ է զգում իրեն:
Կանչվել է շտապ օգնության բրիգադ: Փանոսյանը տեղափոխվել է «Լևոն Հովհաննիսյանի անվան Սրտաբանության գիտահետազոտական կենտրոն», այնուհետ՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, որտեղ ենթարկվել է բժշկական ստուգման:
Բժշկական կենտրոնից Փանոսյանին հայտնել են, որ ստացիոնար բուժման անհրաժեշտություն չկա, և վերջինս տեղափոխվել է ձերբակալվածների պահման վայր:
Հարկ ենք համարում տեղեկացնել, որ Նորայր Փանոսյանը անգիտակից վիճակում չի եղել և վիրահատության չի ենթարկվել:

Следственный комитет Армении прокомментировал статью Armlur.am о крестнике Грайра Товмасяна
Следственный комитет Армении распространил сообщение, в котором в частности, говорится: «В связи со статьей «Эксклюзив. Задержанный крестник Грайра Товмасяна находится без сознания. Что произошло?», опубликованной на сайте Armlur.am, считаем должным отметить, что при производстве следственных действий по уголовному делу, расследуемому в Главном следственном управлении Следственного Комитета Армении, Норайр Паносян сообщил, что плохо себя чувствует.
Была вызвана скорая помощь. Паносян был доставлен в НИИ кардиологии имени Левона Ованнисяна, а затем в медицинский центр Святого Григория Просветителя, где он прошел медицинское обследование.
В медицинском центре Паносяну сообщили, что стационарное лечение не требуется, и последний был доставлен в следственный изолятор.