Ցուցարարների ջարդարար Ս. Ալեքսանյանն ու աշխատակիցներին տեռորի ենթարկող ՍԱՍ-ի Արտակն իշխանությունների համար օրինապահ հարկատուներ են
Հինգշաբթի, 04 ապրիլի, 2019 թ., 15:30
Նոր իշխանությունները փորձում են աստիճանաբար մաքրել նախկին իշխանությունների հետ սերտ առնչություններ ունեցող օլիգարխների անցյալը և վերածել «օրինակելի» գործարարների: Շաբաթներ առաջ Կենտրոնի թաղապետն էր Սամվել Ալեքսանյանի գովքն անում, հիմա էլ՝ ՊԵԿ նախագահը. Սամվել Ալեքսանյանը և Արտակ Սարգսյանը ՀԴՄ տվող առաջամարտիկներից են, Ալեքսանյանին պատկանող բիզնեսն ավելի շատ հարկ է վճարել նախորդ ժամանակաշրջանների համեմատ, երեկ հայտարարեց Դավիթ Անանյանը:
Ասում են՝ նման վերաբերմունքի պատճառը նաև այն է, որ օլիգարխները մուծվել են՝ քրեական գործերի հարուցումից խուսափելու, ինչպես նաև իրենց բիզնես գործունեությունն անարգել շարունակելու համար:
Հիշեցնենք՝ ամիսներ առաջ էլ ՀՀ նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայր, խարդախության համար մեղադրվող Ալեքսանդր Սարգսյանն էր ՀՀ-ին ու Արցախին միլիոնավոր դոլարների նվիրատվություն կատարել: Վերջերս հայտնի դարձավ, որ նա Իսպանիայում կյանքն է վայելում:

Погромщик Алексанян и терроризирующий сотрудников Саси Артак стали для властей законопослушными налогоплательщиками
Четверг, 04 Апреля, 2019 года, 15:30
Новые власти пытаются постепенно очистить прошлое олигархов, имеющих тесные связи с прежними властями, и превратить их в «образцовых» бизнесменов. Несколько недель назад Самвела Алексаняна восхвалял глава административного района округа Кентрон, а теперь председатель Комиссии государственных доходов Давид Ананян.
«Самвел Алексанян и Артак Саркисян – передовики по выдаче талонов ККМ. Бизнесы Алексаняна в совокупности заплатили больше налогов, чем платили в прошлом», - заявил вчера Ананян.
По слухам, причина такого отношения заключается в том, что олигархи заплатили за то, чтобы избежать возбуждения уголовных дел и беспрепятственно продолжить свою деятельность.
Напомним, что несколько месяцев назад обвиняемый в мошенничестве брат бывшего президента Сержа Саргсяна Александр Саргсян также пожертвовал миллионы долларов Армении и Арцаху. Недавно стало известно, что он наслаждается жизнью в Испании.