«Հերթական մանիպուլյացիան է նետվել համացանց». Արսեն Թորոսյան
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հերթական մանիպուլյացիան է նետվել համացանց, թե իբր «արգելելու են թութունը, որ թույլատրեն պլանը» ու իրենք տարածում, իրենք ուրախանում են իրենց ստի վրա։
Սուտ 1. Ոչ ոք չի արգելում ծխելը չնայած նրան, որ այն տարեկան սպանում է մեր հազարավոր քաղաքացիների, այլ սահմանափակվելու են փակ հանրային վայրերում ծխախոտային արտադրատեսակների օգտագործումը, որպեսզի կանխարգելվի այդ «սպանդը»։
Սուտ 2. Թմրանյութերի ազատ վաճառքի, շրջանառության ու օգտագործման մասին որևէ նախաձեռնություն չկա և չի կարող լինել և ձեր վառ երևակայությունը լավ կլինի պահեք ձեզ։ Ես ինքս կարգելակեմ ցանկացած նման նախաձեռնություն, քանի դեռ կառավարության անդամ եմ, եթե որևէ մեկի մտքով նման բան անցնի։ Վստահ եմ՝ նույնը կանի մեր ամբողջ կառավարությունը»։

Арсен Торосян: В сеть вброшена очередная манипуляция
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на своей странице вFacebook пишет: «В сеть вброшена очередная манипуляция, якобы будет «запрещен табак, чтобы разрешить марихуану». Сами распространяют и сами же радуются своей лжи.
Ложь N1. Никто не запрещает курить, несмотря на то, что курение ежегодно убивает тысячи наших граждан. Для того, чтобы предотвратить эту «бойню» курение будет ограничено только в закрытых общественных местах.
Ложь N2. Какой-либо инициативы о свободной продаже, обороте и использовании наркотиков нет и не может быть и держите свое яркое воображение при себе. Если кому-то придет в голову такое, я лично, пока еще являюсь членом правительства, заторможу подобную инициативу. Уверен, так же поступит все правительство».