ԻՀՊԿ-ն հարվածել է Իսրայելի քաղաքներին և Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ բազաներին
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) իրականացրել է «Իրական խոստում 4» գործողության 62-րդ փուլը՝ հարվածելով Իսրայելի չորս քաղաքների և Մերձավոր Արևելքում գտնվող ամերիկյան բազաներին։ Այս մասին հայտնել է ԻՀՊԿ մամուլի ծառայությունը։
«Հարվածների 62-րդ ալիքի ընթացքում Աքքայում, Հայֆայում, Թել Ավիվում և Բեեր Շևայում թիրախները ոչնչացվել են հզոր հրթիռներով՝ սիոնիստական ​​ռեժիմի և հանցավոր Ամերիկայի ժամանակակից ՀՕՊ համակարգերին շարքից դուրս բերելուց հետո»,- մամուլի ծառայության հաղորդագրությունը մեջբերում է Mehr-ը։

КСИР заявил об ударах по городам Израиля и базам США на Ближнем Востоке
Корпус стражей исламской революции (КСИР, элитные части иранских ВС) провел 62-й этап операции "Правдивое обещание - 4", нанеся удары по четырем израильским городам и всем базам США на Ближнем Востоке. Об этом сообщила пресс-служба КСИР.
"В ходе 62-й волны ударов объекты в Акко, Хайфе, Тель-Авиве и Беэр-Шеве были уничтожены мощными ракетами после того, как сверхсовременные системы ПВО сионистского режима и преступной Америки оказались выведены из строя", - приводит заявление пресс-службы агентство Mehr.