«Իրանը հրթիռակոծել է Հորդանանում գտնվող գերմանական ռազմական օբյեկտները»․ #Spiegel
Իրանը հրթիռային հարված է հասցրել գերմանական ռազմական օբյեկտներին՝ «Ալ-Ազրաք» բազմազգ ավիաբազայում: Այս մասին հայտնում է Spiegel-ը։ Բազայում տեղակայված են նաև ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերը։
Նշվում է, որ հարձակման են ենթարկվել դաշտային ճամբարը և կառույցը, որտեղ տեղակայված էր Բունդեսվերի զորախումբը։ Զինծառայողներից ոչ ոք չի տուժել, քանի որ նրանք գտնվել են թաքստոցներում։
Միևնույն ժամանակ դեռ հայտնի չէ՝ հրթիռներն անմիջապես հարվածել են ռազմաբազային, թե՞ ռազմական տարածքում ընկել են հակաօդային պաշտպանության կողմից խոցված հրթիռների բեկորները։
Ավելի վաղ Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը աջակցություն էր հայտնել ԱՄՆ-ին՝ «Իրանի ղեկավարությանը փոխելու ցանկության» հարցում, սակայն ընդունել էր ռազմական հակամարտության բացասական ազդեցությունը երկրի տնտեսության վրա: Իսկ Գերմանիայի կաբինետի խոսնակ Ստեֆան Կոռնելիուսը հայտարարել էր, որ Գերմանիայի կառավարությունը մտադիր չէ սահմանափակել ԱՄՆ-ի կողմից Գերմանիայում գտնվող ռազմաբազաների օգտագործումը՝ Իրանի դեմ ռազմական գործողություններին աջակցելու համար։

#Spiegel: Иран нанес ракетный удар по немецким военным объектам в Иордании
Иран нанес ракетный удар по немецким военным объектам на многонациональной авиабазе Аль-Азрак. Об этом сообщает Spiegel.
Атаке подверглись полевой лагерь и здание, где размещался контингент бундесвера. Из военнослужащих никто не пострадал, поскольку они находились в укрытиях.
В то же время пока неизвестно, попали ли ракеты непосредственно в базу, или на военную территорию упали обломки ракет, которые были перехвачены противовоздушной обороной.
Ранее канцлер Германии Фридрих Мерц выразил солидарность с США в "стремлении сменить руководство Ирана", но признал негативное влияние военного конфликта на экономику страны. А официальный представитель немецкого кабмина Штефан Корнелиус заявил что, правительство Германии не намерено ограничивать США в использовании своих военных баз, расположенных на территории ФРГ, для поддержки военных действий против Ирана.