«Ուղիղ ասեք՝ վախենո՞ւմ եք էս մարդուց»․ պաշտպանը՝ կարգալույծ քահանաներին
![]() «Լուրջ չէ մտածել, որ տուժողների վրա Սրբազանը կարող է ազդեցություն գործել, տուժողներ, ովքեր հանրահայտ փաստ է՝ վայելում են երկրի քաղաքական բարձրագույն իշխանության հովանավորությունը, հարցազրույցներ են տալիս, իրենց դիրքորոշումներն անկաշկանդ հատնում, նույնիսկ կարգալույծ լինելուց հետո շարունակում են հակաեկեղեցական վարք դրսևորել, ու հիմա ասում են՝ Սրբազանի կալանքը պետք է երկարաձգել, որ չազդի տուժողի վրա։ Իսկապե՞ս»,- Մկրտիչ Սրբազանի գործով դատական նիստի ժամանակ ասաց փաստաբան Ռոման Ահարոնյանը։ Այնուհետև փաստաբանը դիմելով նիստին ներկա գտնվող կարգալույծ քահանաներ Ստեփան Ասատրյանին և Արամայիս Թախմազյանին՝ նշեց․ «Դուք մտածում եք, որ կարող է փոխե՞ք ձեր ցուցմունքները, Սրբազանը կարո՞ղ է ազդել ձեզ վրա։ Հիմա Սրբազանին կալանավորում եմ ձեր խաթր: Դատարանին ուղիղ ասեք՝ վախենո՞ւմ եք էս մարդուց, կփոխե՞ք ձեր ցուցմունքները, եթե այս մարդը դուրս գա»։ |