«Փաշինյանը միջոցառման երեխան էր, «կակա» տվեցին, ժպտաց, մեծերով առանձնացան, հարց քննարկեցին»․ Սուրեն Սուրենյանց
![]() «ԱՄՆ նախագահի կողքին նստելը ոչինչ չի նշանակում, Փաշինյանը Թրամփի ծնկներին որ նստեր, ավելի մտերմիկ լուսանկար կստացվեր, դա ի՞նչ է տալու մեզ։ Այբբենական կարգով էին նստած, Թրամփի երկու կողքին էլ «А»-ով սկսվող երկրների ներկայացուցիչներ էին նստած»,- այս մասին «24Նյուզ»-ի հետ զրույցում նշեց քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը՝ անդրադառնալով Թրամփի և Փաշինյանի՝ «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրության ստորագրման ժամանակ արված արարողակարգային լուսանկարների առնչությամբ ՔՊ-ականների ոգևորությանը։ «Ուրիշ բան թող պարզաբանեն, այ դա դիվանագիտական ձախողում էր․ ինչպե՞ս պատահեց, որ Թրամփն Ալիևի հետ հանդիպել է, քննարկել է TRIPP-ի հարցը, և Ադրբեջանի նախագահը այն կրկին կոչել է «Զանգեզուրի միջանցք», իսկ Փաշինյանի հետ չի հանդիպել․․․ Փաշինյանն այդ միջոցառման երեխան էր, նրան «կակա» տվեցին, ժպտաց, բայց մեծերով առանձնացան, հարց քննարկեցին»,-մեկնաբանեց Սուրենյանցը։ |