«Ղազախստանն ու Հայաստանը ռազմավարական գործընկերության վերաբերյալ պատմական փաստաթուղթ կստորագրեն»․ Տոկաև
![]() Ղազախստանն ու Հայաստանը կստորագրեն միջպետական հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնող փաստաթուղթ։ Այս մասին հայտարարել է Ղազախստանի ղեկավար Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը՝ Հայաստանի վարչապետի հետ բանակցությունների ժամանակ, հաղորդում է «Kazinform»-ը։ Տոկաևի խոսքով՝ երկու երկրների միջև ձևավորվել է բաց և վստահելի քաղաքական երկխոսություն։ Տարածաշրջանային և միջազգային կառույցներում հաստատվել են սերտ և արդյունավետ կապեր։ Համագործակցությունը առևտրի, տնտեսության, մշակույթի, մարդասիրական, ինչպես նաև գիտակրթական ոլորտներում կայուն զարգանում է։ «Մի խոսքով, մեր միջպետական հարաբերությունները եզակի են։ Մենք մեծ հնարավորություններ ունենք մեր համագործակցության հետագա զարգացման համար։ Այսօր մենք կստորագրենք պատմական փաստաթուղթ, որը մեր երկրների միջև հարաբերությունները կբարձրացնի ռազմավարական մակարդակի»,- նշել է նախագահը։ |