«Մենք պետք է մտածենք ոչ թե Պուտինի, այլ մեր մասին»․ Օրբան
Օրբանը ֆրանսիական LCI հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտնել է, որ «ռուսները հասկանում են միայն ուժի լեզուն», ուստի Մոսկվայի հետ երկխոսությունը պետք է վարվի բացառապես ուժի դիրքերից։
«Այս պահին Եվրոպան թույլ է, ուստի մեզ անհրաժեշտ են ամերիկացիները։ Բայց երկարաժամկետ հեռանկարում Եվրոպան պետք է ավելի ուժեղ դառնա»,- ընդգծել է նա՝ հավելելով, որ միայն ուժեղ Եվրոպան կկարողանա ռազմավարական համաձայնագիր կնքել Ռուսաստանի հետ։
Օրբանը նաև նշել է, որ եվրոպացիները պետք է նախևառաջ մտածեն իրենց սեփական շահերի մասին.
«Մենք պետք է մտածենք ոչ թե Պուտինի, այլ մեր մասին։ Մենք Եվրոպան չենք չափում Պուտինի կերպարով։ Մենք ունենք մեր սեփական շահերը։ Մենք պետք է ուժեղ լինենք՝ և՛ Ռուսաստանի հետ, և՛ նրա դեմ։ Ռուսաստանի նախագահը Ռուսաստանի նախագահն է։ Եթե նա ցանկանա գալ Հունգարիա, նրան կընդունեն անհրաժեշտ պատվով»։

Орбан: "Мы должны думать не о Путине, а о себе"
Орбан в интервью французскому телеканалу LCI заявил, что «русские понимают только язык силы», поэтому диалог с Москвой должен вестись исключительно с позиции силы.
«Сейчас Европа слаба, поэтому нам нужны американцы. Но в долгосрочной перспективе Европа должна стать сильнее», — подчеркнул он, добавив, что лишь сильная Европа сможет заключить стратегическое соглашение с Россией.
Орбан также отметил, что европейцы должны думать прежде всего о своих интересах:
«Мы должны думать не о Путине, а о себе. Мы не измеряем Европу через фигуру Путина. У нас есть собственные интересы. Мы должны быть сильными — и с Россией, и против неё. Президент России — это президент России. Если он захочет приехать в Венгрию, его примут со всеми необходимыми почестями».