Իլոն Մասկի հայրը որդու և Թրամփի վեճը սխալ է համարել
Գործարար և թանկարժեք քարերի առևտրով զբաղվող, ամերիկացի ձեռնարկատեր Իլոն Մասկի հայրը՝ Էրոլը, ժամանել է Մոսկվա։
Նշվում է, որ ամերիկացի միլիարդատիրոջ հայրը ժամանել է Ռուսաստան՝ մասնակցելու «Ապագայի 2050 ֆորումին»։ Միջոցառումը տեղի կունենա հունիսի 9-ից 10-ը Մոսկվայում։
Մասկը սխալ է թույլ տվել՝ մտնելով հակամարտության մեջ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, նա շատ հոգնած և սթրեսային է, ասել է Էրոլ Մասկը՝ մեկնաբանելով նախագահի և որդու միջև վեճը։ Ձեռնարկատիրոջ հայրը նաև հավելել է, որ Մասկը հավատարիմ է իր սկզբունքներին և չի ցանկանում աջակցել դեմոկրատների անարդյունավետ նախաձեռնություններին։
Թրամփի և Մասկի միջև հրապարակային վեճ է տեղի ունեցել քաղաքացիների համար հարկային արտոնությունների մասին օրինագծի շուրջ։ Ձեռնարկատերը լքել է ԱՄՆ կառավարության արդյունավետության դեպարտամենտի (DOGE) ղեկավարի պաշտոնը, որից հետո քննադատել է Թրամփի՝ հարկերի վերաբերյալ որոշումը։

Отец Илона Маска назвал ошибкой ссору сына с Трампом
Бизнесмен и торговец драгоценными камнями, отец американского предпринимателя Илона Маска, Эррол прибыл в Москву.
Отмечается, что отец американского миллиардера приехал в Россию для участия в «Форуме будущего 2050». Мероприятие состоится с 9 по 10 июня в российской столице. Ожидается, что Маск выступит на мероприятии в качестве спикера.
Маск совершил ошибку, вступив в конфликт с президентом США Дональдом Трампом, бизнесмен очень устал и у него стресс, заявил Эррол Маск прокомментировал ссору президента и предпринимателя. Отец предпринимателя также добавил, что Маск придерживается своих принципов и не желает поддерживать неэффективные инициативы демократов.
Между Трампом и Маском произошла публичная перепалка из-за законопроекта о налоговых льготах для граждан. Предприниматель покинул пост руководителя Департамента эффективности правительства США (DOGE), после чего раскритиковал решение американского лидера по налогам. По мнению предпринимателя, законопроект, предусматривающий налоговые послабления, приведет к росту дефицита бюджета США.
Трамп в ответ предложил перестать предоставлять субсидии и контракты проектам Маска для экономии бюджета.