«Իսրայելը վերադարձրել է երկու պատանդների մարմիններ»․ Նեթանյահու
Իսրայելը Գազայի հատվածից վերադարձրել է 2023 թվականի հոկտեմբերի 7-ին սպանված և առևանգված երկու պատանդների մարմինները, հայտարարել է վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
«Գազայի հատվածում իրականացված հատուկ գործողության արդյունքում վերադարձվել են ՀԱՄԱՍ ահաբեկչական կազմակերպության կողմից պահվող մեր երկու առևանգվածների՝ Ջուդի Վայնշտեյն-Հագայի և Գադի Հագայի մարմինները Նիր Օզ կիբուցից, թող նրանց հիշատակը օրհնված լինի», - գրել է Նեթանյահուն իր Telegram ալիքում։
Հագայը 72 տարեկան էր, Վայնշտեյնը՝ 70։ Տղամարդն ու կինը նաև ԱՄՆ քաղաքացիներ էին։ Նրանց մասունքները թաքցված էին Խան Յունիսում, պարզաբանել է The Times of Israel-ը՝ հղում անելով Իսրայելի պաշտպանության բանակին։
Նեթանյահուն ընդգծել է, որ Իսրայելը չի ​​կանգնի՝ մինչև չվերադարձնի իր բոլոր առևանգված քաղաքացիներին՝ թե՛ կենդանի, թե՛ մահացած։

"Израиль вернул тела двух заложников" - Нетаньяху
Израиль вернул из сектора Газа тела двух заложников, убитых и похищенных 7 октября 2023 года, сообщил премьер-министр страны Биньямин Нетаньяху.
«В результате спецоперации в секторе Газа были возвращены тела двоих наших похищенных, удерживавшихся террористической организацией ХАМАС: Джуди Вайнштейн-Хагай и Гади Хагай из кибуца Нир-Оз, да будет благословенна их память», — написал он в телеграм-канале.
Хагаю было 72 года, Вайнштейн — 70 лет. И мужчина, и женщина — граждане США. Их останки прятали в Хан-Юнисе, уточняет The Times of Israel со ссылкой на ЦАХАЛ.
Нетаньяху подчеркнул, что Израиль не остановится, пока не вернет всех похищенных граждан — и живых, и мертвых.