«ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին հումանիտար օգնության հարցը ռուսական կողմի ուշադրության կենտրոնում է»․ Զախարովա
Երեքշաբթի, 27 մայիսի, 2025 թ., 14:34
ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին հումանիտար օգնության հարցը ռուսական կողմի ուշադրության կենտրոնում է։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ նշել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ անդրադառնալով լրագրողի հարցին, թե արդյո՞ք Մոսկվան շարունակում է հումանիտար օգնությունը ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին։
«Մոտակա ժամանակներս պլանավորվում է բավականին խոշոր հումանիտար ակցիա՝ հայրենական ՀԿ-ներից մեկի կողմից։ Հայկական կողմից այդ հարցով զբաղվում է «Եվրասիայի» տեղական մասնաճյուղը և, իհարկե, այլ կառույցներ»,- ասել է Զախարովան։

Захарова։ "Вопрос оказания гуманитарной помощи вынужденно перемещенным лицам из Нагорного Карабаха находится в центре внимания российской стороны"
Вторник, 27 Мая, 2025 года, 14:34
Вопрос оказания гуманитарной помощи вынужденно перемещенным лицам из Нагорного Карабаха находится в центре внимания российской стороны. Об этом в ходе брифинга заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова, отвечая на вопрос журналиста о том, продолжает ли Москва оказывать гуманитарную помощь вынужденно перемещенным лицам из Нагорного Карабаха.
«В ближайшем будущем одна из отечественных НПО планирует провести довольно масштабную гуманитарную акцию». «С армянской стороны этим вопросом занимается местное отделение «Евразии» и, конечно, другие структуры», — сказала Захарова.