«Ռուսաստանն ու Ադրբեջանը մնում են դաշնակիցներ և գործընկերներ»․ Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
«Ադրբեջանը վստահորեն առաջ է շարժվում սոցիալ-տնտեսական զարգացման ճանապարհով և միջազգային ասպարեզում աճող հեղինակություն ունի։ Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունները բարեկամական և դաշնակցային բնույթ են կրում»,- նշել է ՌԴ նախագահը։
Պուտինը վստահություն է հայտնել «միջազգային հարցերում կառուցողական երկկողմ համագործակցության և գործընկերության հետագա ամրապնդման» հարցում, որը, նրա խոսքով, «բխում է երկու ժողովուրդների շահերից և նպաստում Հարավային Կովկասում ու Կասպյան տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ամրապնդմանը»։

"Россия и Азербайджан остаются союзниками и партнёрами" – Путин
Президент Российской Федерации направил поздравление президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву по случаю национального праздника — Дня независимости.
В обращении Владимир Путин отметил, что Азербайджан уверенно движется по пути социально-экономического развития и обладает растущим авторитетом на международной арене.
Глава Кремля подчеркнул, что отношения между Россией и Азербайджаном «носят характер дружбы и союзничества». Он выразил уверенность в «дальнейшем укреплении конструктивного двустороннего сотрудничества и партнёрства по международным вопросам», что, по его словам, «отвечает интересам обоих народов и способствует укреплению стабильности и безопасности в Южном Кавказе и Каспийском регионе».