«ԱՄՆ բանակն Ուկրաինայի օրինակով սովորում է մարտեր վարելու նոր եղանակներ». Թրամփ
ԱՄՆ զինված ուժերն ուսումնասիրում են մարտեր վարելու նոր եղանակներ՝ ուսումնասիրելով Ուկրաինայի օրինակը։ Այս մասին հայտարարել է նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Մենք ուսումնասիրում ենք, և դա սարսափելի բան է ուսումնասիրելու համար։ Մենք տեսնում ենք պատերազմի այլ ձևեր․ անօդաչու թռչող սարքեր, որոնք հարվածում են մեծ արագությամբ և ճշգրտությամբ։ Մենք երբևէ նման բան չենք տեսել, և մենք սովորում ենք դրանից», - ասել է Թրամփը։
Նախագահի խոսքով՝ Սպիտակ տուն վերադառնալուց հետո ամերիկացի զինվորականները կրկին սկսեցին հարգանք վայելել աշխարհում։ Թրամփը հավելել է, որ ԱՄՆ զինված ուժերն այլևս զենքի սպառնալիքով ժողովրդավարություն չեն պարտադրի։

Трамп: "Армия США изучит новые способы ведения конфликтов на примере Украины"
Американская армия изучает новые способы ведения конфликтов на примере украинского, заявил президент Дональд Трамп.
"Мы изучаем это, и это ужасная вещь для изучения. Мы видим другие формы ведения борьбы. Дроны, бьющие с высокой точностью на высокой скорости. Мы никогда не видели подобного, и мы учимся на этом", — отметил он на торжественной церемонии в военной академии Вест-Пойнт.
По словам президента, после его возвращения в Белый дом американскую армию снова начали уважать в мире. При этом Трамп добавил, что военные США больше не будут нести демократию под дулом пистолета.