Բեռլինում զենքի մատակարարման դեմ բողոքի ցույցեր են
Բեռլինի կենտրոնում՝ Բրանդենբուրգյան դարպասների մոտ, տեղի է ունեցել բողոքի ցույց՝ պատերազմական գոտիներին գերմանական զենք մատակարարելու դեմ և հաջակցություն խաղաղության։ Այս մասին հաղորդում է DPA գործակալությունը։
«Հարյուրավոր ցուցարարներ հավաքվել են Բրանդենբուրգյան դարպասների մոտ ցույցի համար... Գերմանիայի կողմից զենքի մատակարարման դեմ բողոքի ակցիան անցկացվում է «Խաղաղություն, ազատություն, ժողովրդի ձայն» կարգախոսով»,- հայտնում է լրատվամիջոցը։
Բողոքի ակցիային մասնակցելու համար գրանցվել էր մոտ 10 հազար մարդ»,- գրում է PDA-ն՝ հղում անելով մայրաքաղաքի ոստիկանությանը։ Հանրահավաքից հետո ցույցի նախաձեռնողները նախատեսում են քայլերթ անցկացնել քաղաքի կենտրոնով։

В центре Берлина проходит демонстрация против поставок вооружений
Демонстрация в поддержку мира и, в частности, против поставок немецких вооружений в зоны боевых действий проходит в субботу у Бранденбургских ворот в центре Берлина, передает агентство DPA.
"Несколько сотен демонстрантов собрались вскоре после полудня на демонстрацию у Бранденбургских ворот… Акция, в том числе, против поставок вооружений Германией проходит под девизом "Мир. Свобода. Народное голосование", - говорится в статье издания.
Около 10 тысяч человек было зарегистрировано для участия в мероприятии, пишет PDA со ссылкой на столичную полицию. После митинга около Бранденбургских ворот инициаторы планируют шествие по району, где располагаются здания бундестага, многих министерств и ведомств, а также иностранных посольств, добавляет агентство.