Ֆիդանը մայիսի 26-27-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը մայիսի 26-27-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստան, որտեղ հանդիպումներ կունենա նախագահ Վլադիմիր Պուտինի, ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։ Այս մասին հաղորդում է TASS-ը՝ հղում անելով Թուրքիայի ԱԳՆ աղբյուրներին։
«Պուտինի և Լավրովի հետ բանակցություններից բացի՝ Ֆիդանը նախատեսում է հանդիպել Ռուսաստանի նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկու հետ, ով Ստամբուլում ռուսական բանակցային խմբի ղեկավարն էր, և պաշտպանության նախարար Անդրեյ Բելոուսովի հետ։
Քննարկման թեմաները կլինեն երկկողմ հարաբերությունները, առևտրի զարգացումը և էներգետիկայի ու զբոսաշրջության ոլորտներում համագործակցությունը»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։

Фидан отправится в Россию с рабочим визитом 26-27 мая
Глава МИД Турции Хакан Фидан посетит Россию с рабочим визитом 26–27 мая, он встретится с президентом Владимиром Путиным, главой МИДа Сергеем Лавровым и другими высокопоставленными чиновниками России, сообщает ТАСС со ссылкой на источники в МИД Турции.
Кроме переговоров с Путиным и Лавровым, Фидан рассчитывает встретиться с помощником президента России Владимиром Мединским — главой российской переговорной группы в Стамбуле — и министром обороны Андреем Белоусовым.
Темами обсуждений станут двусторонние отношения стран, развитие торговли и сотрудничество в энергетике и туризме, говорится в сообщении.