Հարավային Կորեայում զորավարժությունների ժամանակ սխալմամբ ռումբեր են նետվել բնակավայրի վրա
Հարավային Կորեայի ռազմաօդային ուժերին պատկանող կործանիչը զորավարժությունների ժամանակ պատահաբար ռումբեր են նետել գյուղական բնակավայրի վրա։ Քաղաքացիների շրջանում կան տուժածներ, հայտնում է Yonhap գործակալությունը՝ վկայակոչելով պաշտպանության նախարարությանը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ութ մարդ վիրավորվել է Պոչեոն քաղաքի մերձակայքում գտնվող Իդոնգ շրջանի գյուղերից մեկում բնակելի շենքերի վրա հրետանային արկ կամ ռումբ ընկնելու պատճառով։
Հարավային Կորեան և ԱՄՆ-ն համատեղ զորավարժություններ էին անցկացնում Գյոնգի նահանգի Պոչեոն քաղաքում՝ Հարավային Կորեայի օդային, ցամաքային ուժերի և երկրում տեղակայված ամերիկյան զորքերի մասնակցությամբ:
«Ռազմաօդային ուժերրը հայտնել են, որ MK-82 տիպի ութ ռումբեր սխալմամբ նետվել են KF-16 կործանիչից և ընկել զորավարժարանից դուրս գտնվող տարածք», - հաղորդում է գործակալությունը:

Истребитель ВВС Южной Кореи в ходе учебных боевых стрельб случайно сбросил бомбу на деревню
Истребитель ВВС Южной Кореи в ходе учебных боевых стрельб случайно сбросил бомбу на деревню в районе города Пхочхон, в результате чего пострадали мирные жители, передает агентство Рёнхап со ссылкой на министерство обороны.
Ранее сообщалось, что восемь человек пострадали в результате падения артиллерийского снаряда или бомбы на жилые дома в деревне уезда Идон в районе города Пхочхон.
в городе Пхочхон, провинции Кёнгидо, проходили совместные учения Южной Кореи и США с участием ВВС, сухопутных войск Республики Корея и дислоцированных в стране американских войск.
"По заявлению ВВС, восемь бомб MK-82 были аномально сброшены с истребителя KF-16 и упали за пределами полигона", — сообщает агентство.