Թրամփը ցանկանում է հնարավորինս շուտ հանդիպել Պուտինի հետ․ #Newsmax
ԱՄՆ նոր նախագահ Դոնալդ Թրամփը ցանկանում է որքան հնարավոր է շուտ հանդիպել ՌԴ ղեկավար Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Այս մասին նա հայտնել է Newsmax հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում։
«Ես էլ գիտեմ, որ նա (Պուտինը) ցանկանում է հանդիպել, և պատրաստվում եմ հանդիպել շատ արագ: Կցանկանայի, որ դա տեղի ունենար ավելի շուտ: Բայց, գիտեք, ես նախ պետք է սկսեմ պաշտոնավարել»,- ասել է Թրամփը:
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը նշել է, որ Պուտինը պատրաստ է հանդիպել Թրամփի հետ՝ առանց որևէ պայմանի, թեև, ըստ նրա, առայժմ «կոնկրետ ոչինչ չկա»։

Трамп заявил, что хотел бы как можно раньше встретиться с Путиным
Избранный президент США Дональд Трамп хотел бы как можно скорее провести встречу с российским лидером Владимиром Путиным. Об этом он заявил в интервью телеканалу Newsmax.
"И я знаю, что он хочет встретиться, и я собираюсь встретиться очень быстро. Я бы хотел, чтобы это произошло раньше. Но, знаете, сначала нужно вступить в должность", - сказал Трамп.
Трамп ранее заявлял, что хотел бы встретиться с Путиным в первые полгода своего президентства и готов к таким контактам. Пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков отметил, что Путин готов к встрече с новым американским коллегой без каких-либо условий, при этом, по его словам, пока "конкретики никакой нет".