Ալիևն առաջինն է շնորհավորել Վրաստանի նախագահին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական նամակ է հղել Վրաստանի նորընտիր նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլիին։
«Ադրբեջանա-վրացական հարաբերությունները թելադրված են մեր ժողովուրդների կամքով, որոնք պատմականորեն ապրել են բարեկամության և բարիդրացիության պայմաններում և միշտ աջակցել են միմյանց։ Մենք ուրախ ենք, որ նման ամուր հիմքի վրա կառուցված և փոխադարձ հարգանքի ու վստահության վրա հիմնված մեր երկկողմ հարաբերություններն այսօր զարգանում են համակողմանիորեն և հաջողությամբ։
Հավատում եմ, որ մենք համատեղ ջանքեր կգործադրենք՝ ուղղված մեր միջպետական ​​հարաբերությունների և ռազմավարական գործընկերության հետագա ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների, հանուն մեր տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ապահովման, նրա տնտեսական ներուժի իրացման»,- ասված է Ադրբեջանի նախագահի նամակի տեքստում։

Алиев поздравил нового президента Грузии
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поздравил Михаила Кавелашвили с избранием на пост президента Грузии.
«Азербайджано-грузинские отношения продиктованы волей наших народов, которые исторически жили в условиях дружбы и добрососедства, всегда поддерживали друг друга. Нас радует, что построенные на таком прочном фундаменте и основанные на взаимном уважении и доверии наши двусторонние отношения сегодня всесторонне и успешно развиваются.
Верю, что мы будем прилагать совместные усилия, направленные на дальнейшее укрепление и расширение наших межгосударственных отношений и стратегического партнерства, на благо наших стран и народов, ради обеспечения стабильности и безопасности нашего региона, реализации его экономического потенциала», - говорится в тексте письма, опубликованном на официальном сайте главы государства.