«Թրամփի դեմ նոր մահափորձ են իրականացրել». Թեյլոր Գրին
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի դեմ նոր մահափորձ է իրականացվել, այս մասին X սոցիալական ցանցի իր էջում հայտնել է քոնգրեսական Մարջորի Թեյլոր Գրինը։
Նրա խոսքով՝ քաղաքական գործիչը ողջ է և առողջ։ Հանրապետականների քարոզարշավի հաղորդակցության տնօրեն Սթիվեն Չունգը հայտնել է, որ կրակոցներ են հնչել Թրամփի գտնվելու վայրի մոտ, նա ապահով է: Լրացուցիչ մանրամասներ դեռ չկան։
Ինչպես գրում է New York Post-ը՝ վկայակոչելով իրավապահ մարմինների աղբյուրները, հրաձգությունը տեղի է ունեցել Ֆլորիդայի Ուեսթ Փալմ Բիչ քաղաքի գոլֆի ակումբի մոտ, որտեղ այդ պահին գտնվել է քաղաքական գործիչը։
Ըստ ԶԼՄ-ների՝ փոխհրաձգությունն իրականացրել են երկու անհայտ անձինք, Թրամփին «վտանգ չի սպառնում», իսկ տարածքը, որտեղ տեղի է ունեցել արտակարգ դեպքը, հայտնի է հանցավորության բարձր մակարդակով։
Քիչ անց նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփ-կրտսերի որդին հայտնել է, որ անվտանգության ուժերը դեպքի վայրում հայտնաբերել են AK-47 ինքնաձիգ, իսկ կասկածյալը, իր տեղեկություններով, բերման է ենթարկվել։
ԱՄՆ Գաղտնի ծառայությունը միջադեպի հետաքննություն է սկսել։ Նրանք նաև հաստատել են, որ քաղաքական գործիչը ապահով է։
Ավելի վաղ՝ հուլիսի 13-ին, Փենսիլվանիայում հանրապետականների քարոզարշավի ժամանակ հրաձգություն է տեղի ունեցել, Թրամփի ականջին կրակել են, մեկ մարդ սպանվել է, ևս երկուսը ծանր վիրավորվել են:

На Трампа совершили новое покушение
На кандидата в президенты США Дональда Трампа совершили новую попытку покушения, заявила конгрессвумен Марджори Тейлор Грин на странице в соцсети X.
По ее словам, политик жив и здоров. Директор по коммуникациям предвыборного штаба республиканца Стивен Чунг сообщил, что недалеко от местонахождения Трампа прозвучали выстрелы, сам он находится в безопасности. Никаких дополнительных подробностей пока нет.
Как пишет газета New York Post со ссылкой на источники в правоохранительных органах, стрельба произошла возле гольф-клуба в Уэст-Палм-Бич в штате Флорида, где в тот момент находился политик.
По данным СМИ, перестрелку устроили двое неизвестных, при этом Трампу "не угрожала никакая опасность", а сам район, где произошло ЧП, известен высоким уровнем преступности.
Чуть позднее сын кандидата в президенты Дональд Трамп-младший заявил, что силовики нашли на месте происшествия автомат АК-47, а подозреваемого, по его информации, задержали.
Секретная служба США начала расследование инцидента. Там также подтвердили, что политик находится в безопасности. На предвыборном выступлении республиканца в Пенсильвании 13 июля произошла стрельба, Трамп был ранен в ухо, один из зрителей погиб, еще двое получили критические ранения.