Նիկոլ Փաշինյանի և Վլադիմիր Պուտինի առանձնազրույցն ավարտվել է
![]() Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի առանձնազրույցն ավարտվել է, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Բանակցությունները տևել են մեկ ժամից մի փոքր ավելի։ «Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ապրանքաշրջանառությունը գերազանցել է 7 միլիարդ դոլարը, սա ռեկորդային ցուցանիշ է: Նման ծավալ մեր առևտրատնտեսական հարաբերություններում նախկինում չի եղել»,- այս մասին հանդիպման ժամանակ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ասել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Իր հերթին ՀՀ վարչապետը նշել է. «Շնորհակալություն հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի: Առաջին հերթին թույլ տվեք շնորհակալություն հայտնել ջերմ հյուրընկալության և Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար: Վերջին անգամ մենք հանդիպել ենք դեկտեմբերին, այս ընթացքում, իհարկե, կուտակվել են հարցեր, որոնք պետք է քննարկել: Իհարկե, տնտեսական հատվածն արդեն քննարկել ենք նիստի ընթացքում, և վստահ եմ, որ այժմ կքննարկենք երկկողմ հարաբերությունների կարևորագույն հարցերը, տարածաշրջանային հարցերը»: |