Ձերբակալված 4 ահաբեկիչները ՌԴ քաղաքացի չեն. ՌԴ ՆԳՆ
Մոսկվայում ահաբեկչության կասկածանքով ձերբակալվածներից 4-ը Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիներ չեն, օտարերկրացիներ են։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ՆԳՆ գլխավոր տնօրինության մամուլի ծառայությունը։
Կեղծ տեղեկություններ են տարածվել մի շարք թելեգրամ-ալիքներում և այլ սոցիալական ցանցերում, թե Բրյանսկի մարզում ձերբակալված 4 կասկածյալները Ռուսաստանի քաղաքացիներ են։
Ներկայում ՌԴ ՆԳՆ միգրացիոն ստորաբաժանումները ՌԴ ԱԴԾ-ի գործընկերների հետ համատեղ մանրակրկիտ ստուգում են տվյալները և պարզում, թե որքան ժամանակ են նրանք գտնվում Ռուսաստանում։ Բացի այդ, սահմանվում են փաստացի բնակության և այլ կապակցված հասցեները։

МВД: Четверо задержанных по подозрению в теракте в «Крокус Сити» не являются гражданами РФ
Четверо подозреваемых в теракте в подмосковном «Крокус Сити Холле» оказались иностранцами. Об этом сообщила пресс-служба ГУ МВД России.
Фейковая информация распространялась в ряде telegram-каналов и прочих соцсетях. Утверждалось, что четверо подозреваемых, которых задержали в Брянском области, являются гражданами России.
В настоящее время миграционные подразделения МВД России в сотрудничестве с коллегами из ФСБ России проводят тщательную проверку оснований и выясняют, как долго они находятся в России. Кроме того, устанавливаются адреса фактического проживания и другие значимые обстоятельства.