«Սրանք իմ վերջին ընտրություններն են». Էրդողան
Մարտի 31-ին կայանալիք մունիցիպալ ընտրությունները կլինեն վերջինն իմ կարիերայում՝ հաշվի առնելով գործող օրենսդրությունը, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
«Սա ինձ համար եզրափակիչն է, այս ընտրություններն իմ վերջին ընտրությունն են օրենքով տրված լիազորությունների շրջանակում, ես գործերը կհանձնեմ իմ ետևից եկող եղբայրներիս»,- ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը 2023 թվականի նախագահական ընտրություններում հաղթել է երկրորդ փուլում։ Նա ստացել է ձայների 52,18 տոկոսը, իսկ նրա մրցակից Քեմալ Քըլըչդարօղլուն՝ 47,82 տոկոս, մասնակցությունը կազմել է 85,71 տոկոս։

Эрдоган: «Это мои последние выборы»
Муниципальные выборы 31 марта станут для меня финальными с учетом действующего законодательства, заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
"Для меня это финал. Эти выборы - мои последние выборы в рамках полномочий, предоставленных законом. Я передам дела моим братьям, которые придут после меня", - сказал он.
Напомним, что Реджеп Тайип Эрдоган в 2023 году победил на президентских выборах во втором туре. Он набрал 52,18% голосов, а его конкурент Кемаль Кылычдароглу - 47,82%, явка составила 85,71%.