Քննչական կոմիտեն չի պատրաստվում ընտանիքին հանձնել Նավալնիի մարմինը
«Ուղղիչ գաղութ-3»-ը հայտարարել է, որ իրենք շահագրգռված են Նավալնիի մարմինը հնարավորինս շուտ հանձնել ընտանիքին, ասել է Կոռուպցիայի դեմ պայքարի բյուրոյի տնօրեն Իվան Ժդանովը։
«Գաղութը հայտարարել է, իբր իրենք շահագրգռված են դիակը հնարավորինս շուտ հանձնելու հարցում: Այժմ, սակայն, Քննչական կոմիտեում ակնհայտ է դարձել, որ չեն էլ պատրաստվում դիակը հանձնել։ Պարզվել է նաև, որ Սալեխարդի և Լաբիթնանգիի դիահերձարաններում դի չկա»,- գրում է Ժդանովը սոցցանցերում։
Քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ մինչև ստուգումը չավարտվի, Նավալնիի մարմինը հարազատներին չեն տա։ «Այժմ Քննչական կոմիտեն ուղղակիորեն ասում է, որ մինչև ստուգումը չավարտվի, Ալեքսեյի մարմինը հարազատներին չեն տա»,- հայտնում է Կիրա Յարմիշը:

Тело Навального не выдадут
ИК-3 заявили, что заинтересованы как можно скорее отдать тело Навального семье, сказал директор ФБК Иван Жданов.
«В колонии заявляли, что заинтересованы как можно скорее выдать тело. Сейчас в Следственном комитете стало очевидно, что тело не собираются выдавать. При этом в моргах Салехарда и Лабытнанги тела нет», — пишет в соцсетях Жданов.
В СК заявили, что пока проверка не закончится, тело Навального родственникам не отдадут. «Теперь Следственный комитет прямо говорит, что пока проверка не закончится, тело Алексея родственникам не отдадут», — сообщает Кира Ярмыш.