«Պատրաստ ենք անհետ կորածների թաղման վայրերի որոնման հարցում համագործակցել ՀՀ-ի հետ». Ադրբեջանի հանձնաժողով
Չորեքշաբթի, 14 փետրվարի, 2024 թ., 12:48
Բաքուն ցանկանում է 90-ականներին Ադրբեջանի անհետ կորած քաղաքացիների թաղման վայրերի որոնման աշխատանքներում համագործակցել հայկական կառույցների հետ: Այս մասին, ադրբեջանական Trend-ի հաղորդմամբ, հայտնել է Ադրբեջանի ռազմագերիների, պատանդների և անհետ կորածների պետական հանձնաժողովը։
«Պետական հանձնաժողովը ևս մեկ անգամ հայտարարում է իր պատրաստակամության մասին՝ համագործակցելու Հայաստանի Հանրապետության համապատասխան կառույցների հետ՝ երկու կողմից անհետ կորած անձանց թաղման վայրերի որոնողական աշխատանքներում՝ պահպանելով փոխվստահության, ճշգրտության, թափանցիկության սկզբունքները»,- ասվում է հանձնաժողովի հայտարարության մեջ:

Госкомиссия Азербайджана: "Еще раз заявляем о своей готовности сотрудничать с соответствующими структурами Республики Армения"
Среда, 14 Февраля, 2024 года, 12:48
Необходимо привлечь к процессу поиска мест захоронения пропавших без вести граждан Азербайджана руководивших боевыми действиями Армении до 1994 года полевых командиров и других уполномоченных лиц, обладающих достаточными сведениями о местонахождении массовых захоронений.
Как передает в среду Trend, об этом говорится в сообщении Государственной комиссии Азербайджана по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести граждан.
"Государственная комиссия, еще раз заявляет о своей готовности сотрудничать с соответствующими структурами Республики Армения в области обеспечения поисков пропавших без вести лиц с обеих сторон, соблюдая принципы точности, прозрачности и в атмосфере взаимного доверия", - говорится в сообщении Госкомиссии.