Պուտինն ու Տոկաևը համագործակցության երեք տարվա ծրագիր են ստորագրել
Ռուսաստանի և Ղազախստանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը Աստանայում կայացած հանդիպման արդյունքներով համագործակցության երեք տարվա պլան են ստորագրել, հաղորդում է РИА Новости-ն:
Մասնավորապես, բանակցությունների ընթացքում ստորագրվել է էներգետիկայի նախարարությունների միջև համագործակցության հուշագիր՝ մի քանի ՋԷԿ-երի կառուցման վերաբերյալ:
Բացի այդ, Ղազախստանի զբոսաշրջության նախարարության և Ռուսաստանի Դաշնության սպորտի նախարարության միջև կնքվել է համագործակցության զարգացման ծրագիր՝ առաջիկա տարիների համար:

Путин и Токаев подписали план сотрудничества на три года
Президенты России и Казахстана Владимир Путин и Касым-Жомарт Токаев подписали совместное заявление по итогам встречи в Астане и план действий по сотрудничеству между странами на 2024–2026 года.
В частности, в ходе переговоров был подписан меморандум о сотрудничестве между министерствами энергетики по строительству нескольких ТЭЦ.
"Стороны также подписали меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве по вопросам инспекции труда между Федеральной службой по труду и занятости и комитетом труда и социальной защиты министерства труда и социальной защиты населения Казахстана", – говорится в сообщении. Кроме того, между Минтуризма Казахстана и Минспорта РФ был заключен план развития сотрудничества на ближайшие года.