Ռուս զինվորականները ոչնչացրել են շարժիչների հավաքման Motor Sich արտադրամասը
Ռուսաստանի Դաշնության Ռազմատիեզերական ուժերը (ՌՏՏ) ոչնչացրել են ուկրաինական ինքնաթիռների շարժիչների հավաքման արհեստանոցը Զապորոժիեի Motor Sich ձեռնարկությունում: Այս մասին այսօր՝ 2022 թվականի նոյեմբերի 20-ին ասել է ՊՆ խոսնակ գեներալ-լեյտենանտ Իգոր Կոնաշենկովը։
«Ռուսական օդատիեզերական ուժերի բարձր ճշգրտության հարվածը Զապորոժիե քաղաքում՝ ուղղված Motor Sich պաշտպանական ձեռնարկությանը, ոչնչացրել է Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռների շարժիչների հավաքման արհեստանոցը»,- ասել է ռազմական գերատեսչության ներկայացուցիչը:
Կիևի կողմից վերահսկվող Զապորոժիեում պայթյունների հետևանքով վնասվել է նաև ուկրաինական բանակի զինամթերքի պահեստը:

Российские военные уничтожили цеха по сборке двигателей на предприятии «Мотор Сич»
Военно-космические войска (ВКС) РФ уничтожили цех по сборке двигателей для авиатехники Украины на предприятии «Мотор Сич» в Запорожье, заявил официальный представитель Минобороны генерал-лейтенант Игорь Конашенков 20 ноября 2022 года.
«Высокоточным ударом ВКС России в городе Запорожье на оборонном предприятии "Мотор Сич" уничтожен цех по сборке двигателей для авиатехники Воздушных сил Украины», - заявил представитель военного ведомства.
Накануне склад боеприпасов украинской армии и производственные цеха ремонта авиатехники на территории завода «Мотор Сич» были повреждены в результате взрывов в подконтрольном Киеву Запорожье. Об этом сообщил председатель движения «Мы вместе с Россией», член главного совета администрации Запорожской области Владимир Рогов.