Ավտովթարի է ենթարկվել Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանի մեքենան
Այսօր՝ նոյեմբերի 16-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 13։00-ի սահմաններում Սարալանջի հին ճանապարհից դեպի Տերյան փողոց, ժողովրդին հայտնի՝ «Կուկուռիզնիկի» տակ բախվել են Toyota Land Cruiser և վրացական համարանիշներով Toyota Camry մակնիշի ավտոմեքենաները։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով 1 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց։ Վիրավորին առաջինն օգնության են հասել քաղաքացիները, Toyota Land Cruiser-ի վարորդ՝ Արցախի Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, գեներալ Լևոն Մնացականյանը, արցախցի հայտնի գեներալ Սամվել Օգանովսկին և օպերատիվորեն ժամանած Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության հրշեջ-փրկարարները։ Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ Toyota Land Cruiser-ը վարել է Արցախի Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, գեներալ Լևոն Մնացականյանը։

В Ереване произошло ДТП с участием бывшего командующего АО Арцаха Левона Мнацаканяна
Сегодня, 16 ноября, в Ереване произошло крупное ДТП. Около 13:00 на дороге ведущей из Сраланджа на улицу Теряна столкнулись автомобили Toyota Land Cruiser и Toyota Camry с грузинскими номерами.
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, в результате ДТП в университетскую больницу №1 с телесными повреждениями был доставлен 1 человек.
Первыми на помощь пострадавшему прибыли граждане, водитель Toyota Land Cruiser, бывший командующий Армией обороны Арцаха генерал Левон Мнацаканян, известный генерал Арцаха Самвел Огановский и пожарные Спасательной службы МЧС.
По данным Шамшяна, за рулем Toyota Land Cruiser находился бывший командующий Армией обороны Арцаха, генерал Левон Мнацаканян.