«Սուրմալու» տոնավաճառի դեպքով մեղադրյալ կա․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է․ «Երևանի դատախազությունը քննում է «Սուրմալու» տոնավաճառի դեպքով հարուցված քրեական վարույթը: Երեկ արդեն կար մեղադրյալ՝ տոնավաճառի աշխատակիցներից մեկը, որի ինքնությունը դեռ չեն բացահայտում: Հարցաքննվել է շուրջ 2 տասնյակ մարդ, այդ թվում՝ տուժողներ և տաղավարների սեփականատերեր, հարցաքննվելու են նաև տոնավաճառի տնօրինության ներկայացուցիչները և աշխատակիցները:
Տոնավաճառի սեփականատերը Ռազմիկ Զախարյանն է՝ 1990-95 թթ. ԱԺ պատգամավոր: Նա ծնվել է 1936թ., ավարտել է Ֆիզկուլտ-ինստիտուտը եւ ԵՊՀ-ն՝ տնտեսագետի որակավորմամբ։ Եղել է ԽՄԿԿ անդամ։ Աշխատել է Կամոյի մսի գործարանի տնօրեն, ապա՝ Երևանի պահածոների գործարանի տնօրեն։ Հենց այս գործարանն էլ հետագայում վերակառուցվել է «Սուրմալու»-ի: Նա իշխանական «Հանրապետություն» պատգամավորական խմբի անդամ է եղել»։

«Грапарак»: По делу торгового центра «Сурмалу» есть обвиняемый
Газета «Грапарак» пишет: «Прокуратура Еревана расследует уголовное производство, возбужденное по делу торогового центра «Сурмалу». Вчера уже был обвиняемый, один из сотрудников торгового центра, личность которого пока не раскрывается. Было допрошено около 2 десятков человек, в том числе потерпевшие и владельцы прилавков, также будут допрошены представители и сотрудники дирекции торгового центра.
Владелец ярмарки - Размик Захарян, который в 1990-95 гг. был депутатом Национального Собрания. Родился в 1936 году, окончил институт физической культуры и ЕГУ по специальности экономист. Был членом КПСС. Работал директором мясокомбината Камо, а затем директором Ереванского консервного завода. Именно этот завод впоследствии был перестроен в «Сурмалу». Был членом депутатской группы «Республика».