«Այն հատվածներում, որտեղ կինոլոգիական խմբերի շները հետքեր են ֆիքսել, ձեռքի աշխատանք է իրականացվում». ԱԻՆ խոսնակ
Երկուշաբթի, 15 օգոստոսի, 2022 թ., 15:30
«Հրդեհաշիջման և որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են, ունենք հաստատված 19 անհետ կորածի մասին ահազանգ և 6 զոհի մասին տեղեկատվություն: Անհետ կորածներից մեկը Իրանի քաղաքացի է: Տեղում աշխատում է 158 հրշեջ-փրկարար: Այս ընթացքում 911 թեժ գծի միջոցով հոգեբանական աջակցություն է ցուցաբերվել 15 քաղաքացու»,- քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում վերջին տվյալները հայտնեց ԱԻՆ մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը: Անդրադառնալով անհետ կորած քաղաքացիների հարազատների դժգոհություններին՝ նշեց. «Հասկանում եմ նրանց. մաքսիմալ աշխատանքների դեպքում էլ նրանք կունենան դժգոհություններ: Ես ինքս լինեի նրանց փոխարեն՝ նույն վիճակում կգտնվեի: Տեխնիկայի խնդիր չկա. այն ներգրավված է փլուզման հետևանքները վերացնելու գործում, իսկ այն հատվածներում, որտեղ կինոլոգիական խմբերի շները որոշակի հետքեր են ֆիքսել, էդ հատվածում ձեռքի աշխատանք է իրականացվում»:
«Այն հատվածներում, որտեղ կինոլոգիական խմբերի շները որոշակի հետքեր են ֆիքսել, ձեռքի աշխատանք է իրականացվում». ԱԻՆ խոսնակ

Айк Костанян: На тех участках, где собаки кинологических отрядов фиксируют определенные следы, проводятся ручные работы
Понедельник, 15 Августа, 2022 года, 15:30
«Работы по тушению пожара и поисково-спасательные работы продолжаются. Пропавшими без вести считаются 19 граждан, есть информация о 6 погибших. Один из пропавших без вести является гражданином Ирана. На месте работают 158 пожарных-спасателей. За этот период по горячей линии 911 была оказана психологическая помощь 15 гражданам»,- об этом в беседе с журналистами сказал пресс-секретарь МЧС Армении Айк Костанян.
Касаясь недовольства родственников пропавших без вести граждан, Костанян отметил: «Я их понимаю. Даже в случае проведения максимальных работ у них будут претензии. Если бы я был на их месте, я был бы в такой же ситуации. Проблем с техникой нет. Она задействована в ликвидации последствий обвала, а на тех участках, где собаки кинологических отрядов фиксируют определенные следы, проводятся ручные работы».