Ավազակային հարձակում՝ Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքին պատկանող «Հայէկոնոմբանկ»-ի դիմաց
Այսօր՝ օգոստոսի 11-ին, ավազակային հարձակում է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 11։30-ի սահմաններում ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն ահազանգ է ստացվել, որ Սեբաստիա փողոցում՝ «Հայէկոնոմբանկ»-ի «Մետաքս» մասնաճյուղի դիմաց, գլխարկով ու բժշկական դիմակով դեմքը փակած տղամարդը ավազակային հարձակում է կատարել։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ժամը 11։30-ի սահմաններում Volkswagen մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը «Հայէկոնոմբանկ»-ի «Մետաքս» մասնաճյուղ է բերել 7 մլն 800 հազար դրամ և իջնելով ավտոմեքենայից՝ փորձել է մոտենալ բանկի մասնաճյուղ։ Այդ պահին գլխարկով ու դեմքը բժշկական դիմակով փակած տղամարդը հարձակվել է նրա վրա և փորձել հափշտակել գումարը։ Այդ պահին տոպրակը պատռվել է, և ողջ գումարը թափվել է, իսկ այդ երիտասարդը դիմել է փախուստի։

В Еревана возле «Армэкономбанка» произошло разбойное нападение
Сегодня, 11 августа, в Ереване произошло разбойное нападение. Около 11:30 в управление полиции РА города Еревана поступило сообщение о том, что на улице Себастия, напротив отделения «Метакс» «Армэкономбанка», мужчина совершил разбойное нападение.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, около 11:30 водитель автомобиля Volkswagen привез в отделение «Метакс» «Армэкономбанка» 7 миллионов 800 тысяч драмов и, выйдя из машины, попытался подойти к отделению банка. В этот момент на него напал мужчина в шапке и медицинской маской на лице и попытался похитить деньги. В этот момент сумка порвалась и все деньги высыпались, нападавший убежал.