Ուկրաինացի զինվորականները հարվածել են Դնեպրի վրայով անցնող կամրջին
Ուկրաինացի զինվորականները հարձակվել են Կախովսկայա հիդրոէլեկտրակայանի տարածքում գտնվող Դնեպրով անցնող կամրջի վրա։ Այս մասին հայտնում է «Հարավ» օպերատիվ հրամանատարությունը։ Ինչպես հայտարարել են Ուկրաինայի զինված ուժերում, հարձակումը հանգեցրել է կամրջի անօգտագործելի կարգավիճակի ամրապնդմանը։
Ավելի վաղ Ուկրաինայի Զինված ուժերը Խերսոնում բազմիցս գրոհել էին Դնեպրով անցնող Անտոնովսկի կամուրջը։ Դրա համար, ինչպես հաղորդվում է, օգտագործվել են ԱՄՆ-ի կողմից տրամադրված HIMARS բազմակի հրթիռային կայաններ, որոնք ունեն բարձր ճշգրտություն և մեծ հեռահարություն։
Ճիշտ այնպես, ինչպես Անտոնովսկին, Կախովսկայա հիդրոէլեկտրակայանի տարածքում գտնվող կամուրջը կարող է օգտագործվել ռուս զինվորականների կողմից զորքեր մատակարարելու և սարքավորումներ մատակարարելու համար Դնեպրի ձախ ափից, որը սահմանակից է Ղրիմին:

Украинские военные ударили по мосту через Днепр
Украинские военные нанесли удар по мосту через Днепр в районе Каховской ГЭС. Об этом сообщило оперативное командование «Юг». Как заявили в ВСУ, атака привела «к укреплению статуса моста как непригодного для использования».
Ранее ВСУ неоднократно наносили удары по Антоновскому мосту через Днепр в Херсоне. Для этого, как сообщалось, использовались предоставленные США реактивные системы залпового огня HIMARS, обладающие высокой точностью и большим радиусом действия.
Так же как Антоновский, мост в районе Каховской ГЭС может использоваться российскими военными для снабжения войск и доставки техники с левого берега Днепра, граничащего с Крымом.