Քարվաճառում ականի պայթյունից վիրավորվել է Ադրբեջանի պաշտպանության փոխնախարարը
Հայտնի է դարձել oկուպացված Քարվաճառի շրջանում հուլիսի 26-ին ականի պայթյունի հետևանքով գնդապետ Վուգար Իսբանդյարովի հետ վիրավորված Ադրբեջանի զինված ուժերի երկրորդ բարձրաստիճան սպայի ինքնությունը. գրում է Инфотека24-ը։
Ադրբեջանական բաց աղբյուրների համաձայն՝ նա եղել է պաշտպանության փոխնախարար, ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Էֆենդիև Անվար Զաքարիա օղլուն։ Նա բեկորային վնասվածքներ է ստացել։
Ավելի վաղ լրատվամիջոցը հայտնել էր, որ ականի պայթյունի հետևանքով անդամահատել են գնդապետ Իսբանդյարով Վուգարին ոտքի մի մասը։

Замминистра обороны Азербайджана ранен в Карвачарском районе
Стала известна личность второго высокопоставленного офицера ВС Азербайджана, получившего ранения в результате подрыва на мине в оккупированном Карвачарчком районе 26-го июля вместе с полковником Вюгаром Исбандияровым.
Согласно азербайджанским открытым источникам, им стал заместитель министра обороны, командующий Сухопутными войсками, генерал-майор Эфендиев Анвар Закария оглу. Он получил осколочные ранения.
Ранее портал Инфотека24 сообщал, что в результате взрыва мины полковнику Исбандиярову Вюгару ампутировали часть ноги.