Բացառիկ մանրամասներ. ի՞նչ է ասել Ռուբեն Վարդազարյանը քննիչին. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթին մանրամասներ են հայտնի դարձել ՀՀ քննչական կոմիտեում Բարձրագույն դատական խորհրդի նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի բացատրություն տալու գործընթացից:
Կոմիտեի քննիչը միացրել է ձայնագրությունը և կոնկրետ հարցեր տվել՝ զրույցի հետ կապված, թե ինչ նկատի ունի նա՝ ասելով, որ իր սկզբունքների դեմ չի գնա: Ի պատասխան՝ Ռուբեն Վարդազարյանն ասել է այն, ինչ հունիսի 20-ին հրապարակային ասել էր մամուլի ասուլիսի ժամանակ: Կոմիտեի քննիչի կողմից հնչել են նաև հարցեր, որոնք չեն վերաբերել Վարդազարյանին, ինչին ի պատասխան՝ Ռուբեն Վարդազարյանը քննիչին ասել է, որ այդ հարցերը պետք է ուղղել ոչ թե իրեն, այլ Գագիկ Ջհանգիրյանին:
Ըստ էության, Վարդազարյանը որևէ լրացուցիչ տեղեկություն նախաքննական մարմնին չի հայտնել, նա բացատրության մեջ ասել է այն, ինչ խոսել է հունիսի 20-ին հրավիրված ասուլիսին։ Ստացվում է, որ առաջիկայում Գագիկ Ջհանգիրյանը ևս պետք է բացատրություն տա կոմիտում, իսկ կգնա նա նախաքննական մարմին, թե ոչ, կիմանանք՝ հետևելով զարգացումներին:

«Жоговурд»: Что Рубен Вардазарян сказал следователю?
Газете «Жоговурд» стали известны подробности процесса дачи пояснений бывшим председателем Высшего судебного совета Рубеном Вардазаряном в Следственном комитете РА.
«Следователь включил аудиозапись и задавал конкретные вопросы по поводу разговора, например, что он имел в виду, говоря, что не пойдет против своих принципов. В ответ Рубен Вардазарян ответил то же, что сказал публично во время пресс-конференции 20 июня. Следователь также задавал вопросы, не касающиеся Вардазаряна, в ответ на что Рубен Вардазарян сказал, что эти вопросы следует адресовать не ему, а Гагику Джангиряну.
По сути, Вардазарян не предоставил никакой дополнительной информации органу предварительного следствия, сказав то же самое, что сказал на пресс-конференции 20 июня. Получается, что Гагик Джангирян в ближайшее время должен будет дать объяснение в СК, а пойдет он в орган предварительного следствия или нет, мы узнаем по мере развития событий», - пишет газета.