«Մատների վրա կարելի է հաշվել այն զինվորականներին, ովքեր կարող են զբաղեցնել ԳՇ պետի պաշտոնը». Տիգրան Աբրահամյան
Երեքշաբթի, 07 հունիսի, 2022 թ., 11:24
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի գրառումը. «Հարցին, թե ինչո՞ւ երկրում 3-4 ամիս է Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ չի նշանակվում, Պաշտպանության նախարարը զարմացած դեմքով պատասխանում է՝ «Շտաբի պետի պաշտոնակատարն ամբողջությամբ իրականացնում է Շտաբի պետի լիազորությունները, ես ուզում եմ հասկանալ, թե խնդիրն ինչի մեջ է»։
Եթե ամենը նորմալ է, ապա ինչո՞ւ Պաշտպանության նախարարին էլ որպես պաշտոնակատար չնշանակեցին, ԱԽ քարտուղարին, ԱԱԾ պետին, մյուսներին։
Միգուցե դա էլ փոխեք։ Գրեք, որ իմաստ չկա որևէ մեկին նախարար նշանակել ու դրեք պաշտոնակատար, մեկ է, ըստ ձեր տրամաբանության, որևէ տարբերություն չկա։
Բոլոր այն զինվորականները, որոնք ի վիճակի էին ԳՇ պետի պաշտոն զբաղեցնել կամ բանակից հանել են, պայմանագրերը չեն երկարաձգել կամ պարզապես այնպիսի իրավիճակ են ստեղծել, որ իրենց կամքով դուրս գան։
Դեռ չեմ խոսում այն զինվորականների մասին, ովքեր իրենց պատվից ցածր են համարում այս իշխանության հետ առնչվելուց և նրանց ենթակայությամբ պաշտոն զբաղեցնելուց։
Երկրում մեկ ձեռքի մատների վրա կարելի է հաշվել այն զինվորականներին, ովքեր կարող են զբաղեցնել ԳՇ պետի պաշտոնը կամ նշանակվելուց կարճ ժամանակ անց համապատասխանել դրան, սակայն նրանք այս պահին ԶՈՒ շարքերում չեն»։

Тигран Абрамян: По пальцам одной руки можно пересчитать тех военных, которые могут занять должность начальника ГШ
![]() Депутат от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в Facebook пишет: «На вопрос, почему в стране уже 3-4 месяца не назначают начальника Генерального штаба Вооруженных Сил, министр обороны с удивленным лицом отвечает: «Исполняющий обязанности начальника Генштаба, сегодня полностью выполняет свои обязанности. Хочу понять, в чем проблема?». Если все нормально, то почему министра обороны, секретаря Совета безопасности, главу СНБ и других не назначили в качестве исполняющих обязанности? Может вы и это измените. Напишите, что нет смысла кого-то назначать министром и назначайте исполняющего обязанности, все равно, по вашей логике, никакой разницы нет. Всех военных, которые могли занять пост начальника Генерального штаба либо уволили, не продлили с ними контракты или просто создали ситуацию, когда они добровольно ушли. Я не говорю о военных, которые считают себя ниже своего достоинства работать с этими властями и занимать должность под их подчинением. В стране можно пересчитать по пальцам одной руки тех военных, которые могут занять должность начальника Генерального штаба или соответствовать ей вскоре после назначения, но на данный момент они не состоят в рядах Вооруженных Сил». Источник: Տիգրան Աբրահամյան |