Հնդկաստանի ԱԳՆ-ն արձագանքել է ՀՀ-ի հետ համագործակցության պատճառով Բաքվի դժգոհությանը
Հնդկաստանը լավ հարաբերություններ ունի Երևանի և Բաքվի հետ, սակայն Նյու Դելին նաև մտածում է իր պաշտպանական-արդյունաբերական արտադրանքի արտահանումը խթանելու մասին։ Այս մասին ճեպազրույցում ասել է Հնդկաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռանդհիր Ջեյսվալը՝ պատասխանելով Հնդկաստանի կողմից Հայաստանին զենք մատակարարելու պատճառով Ադրբեջանի քննադատության վերաբերյալ հարցին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մենք շատ լավ հարաբերություններ ունենք և՛ Ադրբեջանի, և՛ Հայաստանի հետ, բայց սրանից զատ՝ մենք նաև իրականացնում ենք Հնդկաստանի պաշտպանական արտադրանքի արտահանման խթանման քաղաքականությունը»,-ասել է նա։
Ըստ հնդկական ANI գործակալության՝ Հայաստանը Հնդկաստանից գնել է 15 «Ակաշ» ԶՀՀ՝ 600 մլն դոլար ընդհանուր արժողությամբ։

МИД Индии прокомментировал критику Азербайджана из-за поставок вооружения Армении
Индия связана с Баку и Ереваном хорошими отношениями, но Нью-Дели также заботится о продвижении экспорта своей оборонно-промышленной продукции. Об этом заявил на брифинге официальный представитель индийского внешнеполитического ведомства Рандхир Джайсвал, отвечая на вопрос о критике со стороны Азербайджана из-за поставок Индией вооружения Армении, передает ТАСС.
"У нас очень хорошие отношения как с Азербайджаном, так и с Арменией, но помимо этого мы также проводим политику Индии по продвижению оборонного экспорта", - сказал он.
По данным индийского агентства ANI, Армения приобрела у Индии 15 ЗРК "Акаш" на общую сумму $600 млн.