«Նիկոլը որոշում է կայացրել Վոլոդինի և Լավրովի այցերի կապակցությամբ հանել Ֆրանսիայի հրապարակի վրանները». Խամոյան
Երկուշաբթի, 06 հունիսի, 2022 թ., 09:00
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը գրում է. «Նիկոլը, որն իր տեղաշարժը ստիպված հարմարեցրել է ընդդիմության օրակարգին, տեսնելով, որ հանրահավաք ու երթ նախատեսված չէ, դրել է «դուխով» գլխարկն ու շուրջ 200 անվտանգության աշխատակցի ուղեկցությամբ, ուժեղացված անվտանգային միջոցառումների պայմաններում դուրս է եկել մարդամեջ։
Սա այն նույն Նիկոլն է, որ «Դիմադրության» շարժման գործողություններն ընդամենը որակում էր «լոգիստիկ խնդիրներ», բայց օրինակ կառավարության մոտ հավաքված մի քանի հազար վարչապետերին դուրս չեկավ պատասխաններ տալու, առանձնատան մոտ էլ հատուկ միջոցներ կիրառեց սեփական ժողովրդի դեմ, դեռ չեմ ասում, որ հունիսի 3-ին սեփական ֆրակցիային վախեցավ ուղարկել ԱԺ արտահերթ նիստի։
Հիմա ընդդիմության այս հումանիտար միջանցքով Սարյան փողոց հասած իշխանականներն արդեն գինուց արբած 2018թ-ի էյֆորիայի մեջ են ընկել։ Առավոտյան կսթափվեն, կվերադառնան իրականություն, իսկ մինչ դա՝ իմ տեղեկություններով, Նիկոլը որոշում է կայացրել Վոլոդինի և Լավրովի այցերի կապակցությամբ ոստիկանական ուժերով հանել Ֆրանսիայի հրապարակի վրանները։ Նիկոլ, հասկացիր, վրան Ֆրանսիայի հրապարակում կլինի, թե՝ ոչ, քաղաքական ճգնաժամը երկրում խորանում է ու խորանում, ելքը լինելու է քո հրաժարականը»:
Հունիսի 10-ին Երևանում անցկացվելու է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի հերթական նիստը:

Агнесса Хамоян: Принято решение в связи с визитами Лаврова и Володина убрать силами полиции палатки с площади Франции
Понедельник, 06 Июня, 2022 года, 09:00
Депутат от фракции «Айастан» Агнесса Хамоян на своей странице в Facebook пишет: «Никол, который вынужденно подстроил свое передвижение под повестку оппозиции, увидев, что на сегодня не запланировано митинга и шествия, надел свою кепку с надписью «духов» и в сопровождении порядка 200 сотрудников службы безопасности вышел в люди.
Это тот самый Никол, который описывал действия Движения сопротивления, как «логистические проблемы», но, например, не вышел, чтобы ответить собравшимся у правительства нескольким тысячам премьер-министров, а у особняка применил спецсредства против собственного народа. Я уже не говорю о том, что 3 июня испугался отправить собственную фракцию на внеочередное заседание НС.
Сейчас эти представители властей, дошедшие до улицы Сарьяна через гуманитарный коридор оппозиции, уже пьяны, впали в эйфорию 2018 года. Утром они протрезвеют, вернутся в реальность, а до того, по моим сведениям, было принято решение в связи с визитами Лаврова и Володина убрать силами полиции палатки с площади Франции. Никол, пойми, будут на площади Франции палатки или нет, политический кризис в стране усугубляется и усугубляется, выходом станет твоя отставка».
Напомним, что 10 июня в Ереване состоится очередное заседание Совета министров иностранных дел Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).