Հայ տղամարդուն սպանած Կոմարովը խոստովանել է, որ մարդու միս է համտեսել
ՌԴ-ում դատարանը կալանքի տակ է առել 23-ամյա Եգոր Կոմարովին, ով կալանավորվել էր աղմուկ հանած վթարից հետո, երբ բախման հետևանքով բեռնախցիկից հայ տղամարդու դի էր դուրս ընկել։ Ինչպես հաղորդում է REN TV-ի թղթակիցը դատարանի դահլիճից, կասկածյալը կալանավորվել է մինչև հունվարի 20-ը։
Ավելի վաղ Կոմարովն ասել էր, որ ափսոսում է տղամարդու սպանության համար, սակայն չի զղջում։
Հիշեցնենք, որ Լենինգրադի մարզում տեղի ունեցած վթարից հետո մայրուղու վրա հայտնաբերվել էր 50-ամյա տղամարդու դի՝ կտրած կոկորդով։ Դիակը դուրս է ընկել Mitsubishi Galant-ի բեռնախցիկից, երբ ավտոմեքենան բախվել է ցանկապատին: Ավտոմեքենայի վարորդը և 2 ուղևորները դեպքի վայրից դիմել են փախուստի, սակայն նրանց շուտով հայտնաբերել և բերման են ենթարկել։
Սպանվածը 50-ամյա Արկադի Ղազինյանն էր: Նրան սպանել էին «Լագունա» ավտոտնակային կոոպերատիվում: Հետո հանցագործները որոշել են մարմինը տանել անտառ, սակայն վթարի են ենթարկվել։ Մեքենայում հայտնաբերվել են բահեր և պարան։
Կոմարովը նախ խոստովանել է, որ նախկինում համտեսել է մարդու միս, ապա ասել, որ սպանել է հայ տղամարդուն առանց որևէ պատճառի:

Суд арестовал людоеда, задержанного после ДТП с выпавшим трупом
Суд отправил под арест 23-летнего Егора Комарова, который был задержан после ДТП с выпавшим из багажника телом. Как сообщает корреспондент РЕН ТВ из зала суда, подозреваемого отправили под стражу до 20 января.
Ранее Комаров заявил, что сожалеет об убийстве мужчины, однако не раскаивается.
Напомним, тело 50-летнего мужчины с перерезанным горлом было найдено на трассе после аварии в Ленинградской области. Труп выпал из багажника Mitsubishi Galant после столкновения автомобиля с ограждением. Водитель иномарки и двое пассажиров сбежали с места происшествия, однако вскоре их нашли и задержали.
Убитым оказался 50-летний Аркади Казнинян. С ним расправились в гаражном кооперативе "Лагуна" в Северной столице. Затем преступники решили вывезти тело в лес, но попали в ДТП. В машине были обнаружены лопаты и веревки.